| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa fac un speech depre "Ce job as vrea sa am"? Vreau idei despre ce sa scriu, cum sa incep, cum sa termin. Trebuie sa aiba cam 1 minut.

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

Si eu imi doresc exact acelasi lucru. Mi imi place meseria de jurnalist, sau fotograf(si designer mi-ar placea).
Uite pentru meseria de fotograf, ca iti trebuie imaginatie pentru asta:

Imi place creativitatea si originalitatea. Urasc tiparele si nu imi place sa mi se impuna limite cand vine vorba de imaginatia mea. Sunt creativa, spontana, originala si cred ca cel mai bine mi s-ar potrivi meseria de fotograf. Ador arta exprimata liber, prin orice forma: de la muzica, desen, poezie, pana la design de orice fel. Dar cel mai mult imi plac fotografiile.
Ele pot surprinde un moment important din viata noastra, transformandu-l intr-o amintire ce o putem pastra pentru toata viata. Ca o pagina dintr-un jurnal: Poate ca tu uiti de ea, dar ea va fi intotdeauna acolo.
Eu stiu ca nu pot compara realitatea cu o fotografie, dar asta nu inseamna ca fotografia este nefolositoare. Ea iti ofera o imagine din trecut.
Cum spuneam imi place sa fiu creativa si sa imi folosesc imaginatia cat mai mult. Poate sunt prea visatoare dar macar stiu ce imi place.
Daca nu iti place asta cu fotograful si ai vrea altceva poti sa imi spui si incerc sa mai fac una.
Eu mai sus ti-am spus din punctul meu de vedere, pentru ca am vazut ca si tu vrei acelasi lucru ca si mine. Si eu vreau o meserie banoasa in care sa pot socializa cat mai mult si unde sa pot fi creativa.

2 răspunsuri:
| Elenaaa23 a răspuns:

Pai in primul rand ne-ai putea spune ce vrei sa fii. Apoi iti putem da si exemple, aducand argumente si incheind frumos, fara sa depasim limita de un minut.( eu zic cam 15-20 randuri se incadreaza).
Deci ce vrei "sa fi"?

| alecsasweet a răspuns (pentru Elenaaa23):

Nu am o meserie pe care as vrea sa o fac in mod special. Dar sa fie o meserie in care sa imi folosesc imaginatia, banoasa, in care sa comunic cu multi oameni.

| Elenaaa23 a răspuns (pentru alecsasweet):

Si eu imi doresc exact acelasi lucru. Mi imi place meseria de jurnalist, sau fotograf(si designer mi-ar placea).
Uite pentru meseria de fotograf, ca iti trebuie imaginatie pentru asta:

Imi place creativitatea si originalitatea. Urasc tiparele si nu imi place sa mi se impuna limite cand vine vorba de imaginatia mea. Sunt creativa, spontana, originala si cred ca cel mai bine mi s-ar potrivi meseria de fotograf. Ador arta exprimata liber, prin orice forma: de la muzica, desen, poezie, pana la design de orice fel. Dar cel mai mult imi plac fotografiile.
Ele pot surprinde un moment important din viata noastra, transformandu-l intr-o amintire ce o putem pastra pentru toata viata. Ca o pagina dintr-un jurnal: Poate ca tu uiti de ea, dar ea va fi intotdeauna acolo.
Eu stiu ca nu pot compara realitatea cu o fotografie, dar asta nu inseamna ca fotografia este nefolositoare. Ea iti ofera o imagine din trecut.
Cum spuneam imi place sa fiu creativa si sa imi folosesc imaginatia cat mai mult. Poate sunt prea visatoare dar macar stiu ce imi place.
Daca nu iti place asta cu fotograful si ai vrea altceva poti sa imi spui si incerc sa mai fac una.
Eu mai sus ti-am spus din punctul meu de vedere, pentru ca am vazut ca si tu vrei acelasi lucru ca si mine. Si eu vreau o meserie banoasa in care sa pot socializa cat mai mult si unde sa pot fi creativa.