| unIncapatanat a întrebat:

Cine poate sa imi explice foarte bine ce este menegmentul si daca as face facultatea de menegment ce meserii as putea avea?big grin

2 răspunsuri:
| RetardedRacoons a răspuns:

N-am mai auzit niciodata de menegment, e cumva un soi de magiun?

| danitzo a răspuns:

Poate vroiai sa zici "Management" happy. Se refera la arta de a conduce, de a administra toate resursele unei organizatii(fie ele umane, financiare, informationale, etc); mai pe romaneste un fel de director. Evident daca ai urma un astfel de profil, ai avea sansa sa ajungi sef; dar daca nu excelezi in domeniul respectiv in comparatie cu ceilalti 100 de colegi care vor absolvi deodata cu tine, nu te va remarca nimeni(decat daca ai ceva relatii...) asa ca tot va trebui sa incepi cu munca de jos. Cu alte cuvinte nimeni nu te va angaja direct sef daca nu ai cunostinte sau tanlent fata de meseria pe care intentionezi sa o practici. Mai sus ti-am prezentat punctul meu de vedere, sper sa iti fie de ajutor. Succes!