| Hdyxfwfb a întrebat:

Cine stie ce inseamna cuvantul,, durian".L-am gasit in jocul chirgi la nivelul 4

Răspuns Câştigător
| GicaGigekGica a răspuns:

Durian - fructul regilor sau "cel mai urat mirositor aliment din lume"

Daca te vei plimba vreodata printr-o piata din Bangkok, Kuala Lumpur sau Singapore si vei simti un miros puternic de animal mort, atunci fii sigur sa te afli in apropierea unui stand care vinde infamele fructe Durian. Infame pentru tine desigur, un turist naiv - conform localnicilor - care nu stie ca fructele anterior mentionate sunt ridicate la rang de specialitate in zona de sud a Asiei.

1 răspuns: