| silvipisicutza a întrebat:

Cine stie ce materii se predau la liceu, la profilul mate-info intensiv engleza? Sunt aceleasi la toate liceele?

Răspuns Câştigător
| erdest a răspuns:

Iti zic si numarul de ore happy

1. Matematica ( 4 / saptamana )
2. Informatica ( 1 / pe saptamana. Cred ca din a XIa creste numarul de ore)
3. TIC(2 / saptamana)
4.Chimie(2/saptamana)
5.Biologie(2/saptamana)
6.Engleza( stiu ca cu tot cu optionale poti ajunge si la 4, 5 ore/ saptamana)
7.Stiinte socio-umane(1/saptamana)
8.Arte(1/saptamana,se face o sapt. muzica, o sapt. desen)
9.Romana (4 / saptamana )
10.Istorie(1/saptamana)
11.Geografie(1/saptamana)
12.Sport(1,2/saptamana)
13.Fizica(3/saptamana)
14.Religie(*optional, 1/saptamana)
15.Franceza(2/saptamana-la unele licee poate fi germana)
--

La intensiv informatica e la fel, doar ca optionalele se pun la matematica, informatica. Nu la engleza. Si numarul de ore obligatorii la info sunt 4, care ajung la 6 intr-a 12a + un optional

6 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

In principiu sunt aceleasi dar unele obiecte vor fi in engleza si vei face engleza cu o ora (sau 2) mai mult pe saptamana decat cei ce fac profil normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

În plus, vei face mai multe ore de Limba Engleză & vei da teză şi la Engleză...

Toate cele bune!

| RainmakerX a răspuns:

Pai se fac cam 5 ore de mate, 3 de fizica, 2 de chimie, daca e intensiv engleza se fac vreo 4 ore de engleza, 4 ore de info, 2 bio.
Eu sunt la mate-info intensiv info...deci nu sunt sigur prea sigur cum este la intensiv engleza.

| Kenya a răspuns:

Sunt aceleasi materii, doar ca, cu 1 sau 2 mai mule ore de engleza.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Materiile sint aceleasi, dar, daca alegi un profil de exemplu filologie, vei face mai multe ore pe saptamana cu limbile straine.La mate -info, faci 2 ore pe saptamana la engleza, eu am terminat la profilul mate-info acum 6 ani, se poate sa se fi schimbat cateva lucruri de atunci laughing

| AnnaPaula29 a răspuns:

Buna, Silvi!

Am absolvit mate info-intensiv, deci cred ca materiile sunt aceleasi ca si in cazul tau.
O sa ai urmatoarele materii:
1 Romana
2 Mate
3 Engleza
4 Franceza
5 Fizica
6 Chimie
7 Biologie
8 Istorie
9 Geografie
10 Logica si argumentare
11 Informatica
12 TIC
13 Muzica
14 Desen
15 Religie
16 Sport
17 Purtare