| sickoffallthings a întrebat:

Cine stie din ce manuale trebuie sa ma pregatesc pentru admiterea la facultatea de arhitectura din Timisoara si mai inainte de toate cu ce sa incep cu geometria despriptiva sau cu desenul tehnic.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Iti trebuie geometrie descriptiva :
http://www.imst.ro/cursuri/geometrie_des/geometrie%20descriptiva%20.pdf

| sickoffallthings explică (pentru zdrangoi):

Am carte de geometrie descriptiva si perspectiva de mircea enache.

| zdrangoi a răspuns (pentru sickoffallthings):

La arhitectura una duntre probe este si de desen artistic.
Iti trebuie si un pic de talent.
Ai aici subiectele de la admitere de anul trecut (Bucuresti) ca sa-ti faci o idee :
http://arhimania.ro/......bucuresti/

| sickoffallthings explică (pentru zdrangoi):

Am talent, nu stiu daca dispun de timpul necesar ca ca invat intr-un an gemeotria descriptiva si desenul tehnic, nu am de gand sa iau meditatii.

| zdrangoi a răspuns (pentru sickoffallthings):

Pererea mea este ca trebuie.
e o facultate la care se intra greu fara ca cineva sa te indrume.
daca ai cat de cat notiuni de descripttiva, reusesti sa inveti, insa trebuie sa te indrume cineva.
majoritatea celor care dau meditatii in acest domeniu sunt specializati.
oricum : BAFTA!

| sickoffallthings explică (pentru zdrangoi):

Mersi, la ce ar trebui sa iau meditatii pentru desen tehnic sau geometrie descriptiva, problema mea este ca nu se prea gasesc aici in sibiu profesori pentru asa ceva.

| zdrangoi a răspuns (pentru sickoffallthings):

Descriptiva

| sickoffallthings explică (pentru zdrangoi):

Multumesc foarte mult, o sa incerc sa caut pe cineva.