| confiturix a întrebat:

Cine stie rapid (FORMELE FARA FOND) in ce revista a fost publicat initial articolul de T. Maiorescu numit În contra direcției de astăzi în cultura română?

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Vezi ca nu se fac teme aici, e impotriva regulamentului.
Pentru teme viziteaza brainly.ro.

Titu Maiorescu era activ in societatea Junimea care edita revista Convorbiri literare.
Astfel "studiul În contra direcţiei de astăzi în cultura română a fost publicat inţial în revista Convorbiri literare, an II, nr. 19, 1 decembrie 1868, p. 301-307"