| rasnoveanu a întrebat:

Cine stie un site de limba romana care sa imi dea cazuri, functii sintactice si toate partile de vorbire si de propozitie.CEl mai bun raspuns primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| Monykpitik a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/2034862/Morfologia-1 bafta:* fundita?;;)

2 răspunsuri:
| LauraM01 a răspuns:

Pai scrie pe pe google cazuri si functi sintactice si vei gasi

| teomili a răspuns:

Eu le stiu pe dinafara. ti le spun daca vrei: cazuri: acuzativ, nominativ, dativ, genitiv, vocativ. parti de vorbire: subiectul, predicatul, complementul, atributul, conjunctia. parti de vorbire: substantivul, verbul, adjectivul, numeralul, adverbul, articolul, pronumele, interjectia