| Cristian0eTc a întrebat:

Comentati urmatoarea fraza :
Paganini incepe acolo, unde sfirseste imaginatia noastra FUNDA! la cel mai tare dar e urgent!

Răspuns Câştigător
| Pistolea_Roxana_1992 a răspuns:

Imaginatia umana este nelimitata. Omul isi poate inchipui lucruri, persoane, locuri, intamplari care fie exista, fie nu exista, fie sunt normale, fie iesite din comun, fie posibile, fie imposibile, neexistand o limitare a imaginatiei sale.
Fraza data il evoca pe geniul viorii, Paganini, si sustine ca acesta incepe acolo unde sfarseste imaginatia noastra. Intrucat imaginatia noastra nu sfarseste, putem sa ne dam seama cat de mult peste aceasta este vestitul violonist, cat a uimit lumea prin capodoperele sale, ajungand la un nivel atat de inalt, incat putem afirma, cu certitudine, ca incepe acolo unde presupusa noastra imaginatie nesfarsita realizeaza imposibilul - se sfarseste.