| lolipopfree a întrebat:

Conteaza ce profil am urmat in liceu daca vreau sa merg la facultatea de arhitectura?

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Teoretic nu conteaza, poti merge la orice facultate vrei, nu te impiedica nimeni, doar ca iti va fi tie mai greu. Trebuie sa faci pregatire, pentru ca e concurenta destul de mare. Eu sunt in clasa a 10-a la profil arhitectura si sunt multe lucruri de invatat, nu poti sa te duci asa, fara sa stii cu ce se mananca. Dar, in orice caz, daca tu iti doresti cu adevarat, sunt convinsa ca vei reusi, pentru ca e mult mai usor sa inveti ceva atunci cand iti si place. Bafta! happy

18 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

In mare parte da... daca ai facut filologie sau stiinte sociale nu prea ai sanse

| loveyouschatz a răspuns:

Nu! daca inveti poti urma ce domeniu vrei. succes

| cat a răspuns:

Nu conteaza de la ce profil vei veni dar conteaza cat de bine esti pregatit pentru proba de desen si mai conteaza media de la BAC.(asta la Mincu, in Bucuresti) Oricum intra pe pagina facultatii pentru mai multe informatii. http://www.uauim.ro/

| FucktheSystem a răspuns:

Nu, trebuie să iei doar proba de desen care se ia foarte greu și necesită muuuulte ore de meditații.

| -=AleCS=- a răspuns:

Teoretic nu conteaza. Poti sa mergi la ori ce facultate de la ori ce profil de liceu atata timp cat ai bacu` luat. Dar daca mergi la Mate-Info o sa inveti cate ceva care o sa te ajute pe parcurs. Altfel o sa ai de invatat de la 0 tot cand o sa ajungi la arhitectura.

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Da, conteaza! happy

| DarkShina5566 a răspuns:

Ar fi trebuit sa faci mate-info sau un liceu cu specialitatea desen, gen Tonitza.

| Niiiicu a răspuns:

Conteaza dar nu cred ca foarte multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da la orice facultate atata timp cat ai cunostinte vasta in acel domeniu.

| Alexandru98 a răspuns:

Da

| Adrianetc a răspuns:

Nu conteaza ce liceu ai facut, dar cate sanse ai sa iei examenele de arhitectura pentru la facultate? asta daca nu ai exersat/facut pregatire acasa.

| xAlvin a răspuns:

Nu

| RockLife a răspuns:

Nu conteaza, liceul este doar orientativ. Facultatea este cea care conteaza.

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Daca erai la comert sau turism nu cred ca puteai deci da conteaza.

| geo1200 a răspuns:

NU nu conteaza daca ai habar de ce vei face acolo nu conteaza Bafta!

| addictedformetal a răspuns:

Nu,nu conteaza.Am un prieten care a fost la profilul filologie iar acum este la arhitectura.Din cate stiu nu conteaza.

| Anne1313 a răspuns:

Nu conteaza..nu are nicio legatura.

| Deutsa_I.a._1994 a răspuns:

Majoritatea facultatilor au examen de admitere. Deci te interesezi la ce se da examen, inveti si cam asta e. Nu conteaza liceul.