| Indecenta a întrebat:

Copiii pana in zece ani ar trebui sa aiba acces la internet? Ma gandesc ca sunt expusi la multe riscuri, mai ales ca pornografia e in floare!

Răspuns Câştigător
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Da, ar trebui, doar ca parintii ar trebui sa le limiteze accesul cu ceva programe de blocare a site-urilor nerecorespunzatoare, doar au si ei dreptul sa povesteasca cu colegii pe messenger sau sa se mai joace jocuri nu?

17 răspunsuri:
| mihaelaqi a răspuns:

Numai pornografia? Deci, eu zic ca nu.

| frida0purple a răspuns:

Nu, nu ar trebui.

| urgentr a răspuns:

Eu zic ca da pentru ca pot face pe internet si lucruri educative sau distractive. Puteti sa le blocati programele si siturile porno si alte programe neeadecvate.Dar majoritatea copiilor din ziua de azi sunt lasati pe internet asa ca acel copil se va simtii prost stiind ca ceilalti au voie pe calculator.Dar intr-adevar sunt foarte multe situri neadecvate.Deci cel mai bine este sa il supravegheati sau sa ii blocati acteva programe.Si nu il lasati mai mult de 2 ore pe zi, fiindca ii afecteaza atat vederea cat si creierul si mai bine face activitati care necesita educatie fizica. Sper ca ti-am fost de folos happy

| Empathizer a răspuns:

Da, sub control parental, pentru a fi siguri ca nu au acces pe site-uri improprii pentru copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei un copil educat nu stie ce este aia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in plus cred ca mai bine sa stea un copil sub 10 ani findca nu stie ce este aia pe cand unul de peste 10 ani are mai multe sanse sa stie ce este aia!

| mihaitaLGP a răspuns:

Nu pornografia este o problema.
Nu cred ca exista lucru mai banal ca sexul, absolut practicat de toti intr-un final.
Deci ce este rau?

Sunt multe alte lucruri care le acumuleaza prin doctrina.

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Da! Ei gasesc ceea ce cauta. Daca cauta acest lucru, gasesc acest lucru

| Quanah a răspuns:

Sunt de acord cu tine 100%! Te uiti la ei pe strada, cand nu ii insoteste un adult, si te minunezi de prostiile pe care le scot pe gura! Eu una, vad zilnic asemenea copilasi pe strazile din Bucuresti, murdarindu-si gura cu [virgula] cuvinte obscene. Dar, sa fim seriosi. Daca nu au net, de pe strada nu le pot invata?! Unii le invata de la varste fragede, fie de la parinti, fie de la frati/surori/rude/copiii "mai mari" din cartier.

| Indecenta explică (pentru Quanah):

Pe mine asta m-a pus pe ganduri: http://bit.ly/O9BUim :(

| Quanah a răspuns (pentru Indecenta):

Uita-te in jurul tau. O sa te ingrijorezi si mai rau!

| invisibleboy a răspuns:

Nu ar trebui sa aiba acces, si nu pornografia este cel mai mare daunator, dar gandeste-te cat ii radiaza pe copii mici un calculator, la varsta aia ar trebui sa exploreze lumea, sa invete ce inseamna sa traiesti, ce inseamna sa fii vesel, sa isi faca prieteni (reali) nu virtuali care nu inseamna nimic.

| Mooonsure a răspuns:

Sincer,nu.s de acord cu cei care cred ca pustii de 12 ani nu ar trebui sa stea pe net. oricum o sa afle de la colegi, prieteni.

| Mooonsure a răspuns:

Bai frate, daca e copil destept nu se uita pe toate panaramele, ca doar nu deschide calculatorul si imediat ii apar obscenitati. in cel mai rau caz el intra... si inca ceva, copilul care nu sta pe calculator este socotiti de ceilalti ca fiind un inchis in zilele noastre. parerea mea

| wallent1n a răspuns:

Lasa pornografia acuma...Atata violenta si limbaj neadegvat, prostie si vrajeala pe Internetul asta, ca Pornografia ii ultimul lucru de care mi-ar fi frica ca il vede copilul meu.

| MinatoNamikaze4kage a răspuns:

Eu zic ca mai bine le inveti de pe strada decat de pe net! Cand vad copii de 7 ani care sunt disperati de metin si alte porcarii ma dau cu capu de scara! Joaca un fotbal o elastica ceva asta inseamna copilarie dupa mine