| Inovssakura a întrebat:

Credeti ca am sanse sa intru la colegiul national "Matei Basarab" din Bucuresti cu media 8, 75? Spune-ti sincer

7 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Sincer,nu cred, insa orice e posibil si merita sa l pui prima optiune.Cine stie? Poate ai noroc.P.S.e spuneti, nu spune-ti.Bafta!

| Inovssakura explică (pentru Idc12345):

Asa e lol nu stiu de ce am scris asa straight face rusine mie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce medie a fost anul trecut...

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Deci, cred că ai şanse de a fi admis/ă la acest liceu!

Vezi mediile din 2013 la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......-bucuresti

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai şanse măcar dacă aveai 9 fix.

| Blamely a răspuns:

Da, ai șanse.

| Crrow a răspuns:

Depinde de profil, dar mai ales de locuri. Treci daca sunt locuri, ai medie buna!

| Minniee17 a răspuns:

Ai sanse foarte mari avand in vedere ca ultima medie de intrare de anul trecut a fost 9.43 la stiinte ale naturii, si am auzit un zvon ca anul acesta mediile vor scadea cu maxim 80 de sutimi. Deci poti avea norocul sa intri! Succes!