| LanaDelRey1975 a întrebat:

Credeti ca lectura unei carti poate schimba conceptiile despre viata ale unui om?
Un raspuns cat mai scurt va rog!

Răspuns Câştigător
| DaveMustaine a răspuns:

Da, deoarece cartile iti confera o viziune larga asupra vietii. Anumite concepte si tipologii pot fi interpretate eronat sau pot avea o influenta pozitiva aducand imbunatatiri conditiei umane.

11 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Una poate că nu, dar 10 - 15 - 20 în mod foarte probabil că da.

| xBlackDreamx a răspuns:

Da. Ii poate schimba modul de gandire. Poate vedea altfel viata happy

| M25M a răspuns:

Depinde foarte mult de argumentele aduse care sa sustina acele conceptii din carte. Daca o conceptie este intemeiata atunci este posibil ca cititorului sa i se altereze convingerile.

| WhiteLife a răspuns:

Da, cred.

| Okami23 a răspuns:

Depinde de carte

| tlaura a răspuns:

Da.

| IonelaaaS a răspuns:

Da

| mariutsa1234567890a a răspuns:

În proporție de 90%!

| Music4life a răspuns:

Da, daca te regasesti in ea.

| ClaudiuBrasov a răspuns:

Da,se poate, dar trebuie sa ai o inteligenta aparte sa selectezi ce e bun si ce e rau dintr-o carte inainte de a o lasa sa-ti modifice conceptiile tale despre viata.

| Morder a răspuns:

Da de exemplu biblia daca o citesti devii un om intelept si cu "experienta de viata" trebuie sa ai si un pic de creier.