| Tony998 a întrebat:

Credeti ca o sa iesim din criza mondiala vreodata?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Slabe sanse.
Interesele unora nu permit.

| T0T a răspuns:

Nu mai e nicio criză mondială, doar în România mai e.

| minrest a răspuns:

Eu nu stiu ce inseamna ''criza mondiala'' pentru tine, dar banuiesc ca te referi la faptul ca oamenilor nu le ajung banii pentru tot ce ar vrea, se gaseste greu de lucru si nu in domeniul in care oamenii ar vrea sa lucreze, iar majoritatea afacerilor noi si multe din cele vechi dau faliment. Daca este asa, situatia asta nu se va sfarsi niciodata, pentru ca este situatia normala si singura posibila.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Criza e produsa de cei de la butoane. Noi suntem in pierdere iar ei in castig. De prin '80 cam mereu intreaga lume e in criza. S-a mai dat cate o gura de aer lumii doar din cand in cand ca sa nu se revolte lumea.

| LTAA a răspuns:

Criza mondiala s-a terminat de mult, acum 4-5 ani. Noi inca suntem in starea generala de criza din cauza PSD-ului, pai cum altfel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei sa spui prin "criza"?

| gabriela2201 a răspuns:

Nu,nu mai cred. ies doar cei ce se implica in viata lor si sa le fie bine...cei cu o mentalitate inclinata spre propriul castig si acumulare de putere dar care se asociaza cu cei mai puternici decat ei din considerentele anterioare.

| eminescuhipiot a răspuns:

Cand iesim, vom intra in alta, la fel cum totul e ciclic si istoria se va repeta.