| MicșunicaKinky a întrebat:

Credeți că, până în vară, un procent suficient de mare din populație va fi vaccinat pentru a permite deschiderea faculatilor? Vaccinul nu doar că e valabil din iarnă, dar trebuie să fii vaccinat că să intri în unele localuri, mall-ulri etc, așa că eu cred că nu vor mai sta faculatile închise multă vreme, nici școlile (dacă mai sunt elevi care au făcut anul online) pentru că lumea s-a tot vaccinat, ori de bunăvoie, ori că au avut nevoie de certificat verde. Păreri? big grin

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, probabil ca o sa fie vaccinati un procent destul de mare din populatie, doar ca nu de asta depinde, in primul rand, participarea fizica in facultati.
Aceasta depinde de gradul de vaccinare a personalului didactic si a studentilor si cred ca s-ar putea sa fie obligatoriu ca numai cei vaccinati sa participe fizic.