| EsteriaX a întrebat:

Credeti ca sarutul mainii este nepoliticos in zilele noastre? Acum cateva zile o femeie in varsta mi-a oferit un dar si i-am sarutat mana in semn de apreciere, credeti ca am actionat gresit?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sarutul mainii nu este nepoliticos nici astazi, dimpotriva, este un semn de politete si ai actionat foarte corect si civilizat.

| christine99 a răspuns:

Este un gest de respect si recunostinta. Trebuie facut doar pentru persoanele care merita.

| totalikSorin a răspuns:

Este foarte frumos si politicos din partea ta, barbatii ar trebui sa faca asta mai des.