| pogacel a întrebat:

Credeti ca se vor marii mediile de intrare la liceu anul acesta? Sper sa nu

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Candidatii valaoroși vor "mări" (cu un singur "I") mediile de intrare

| isemilia a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Modelele sunt noi si au fost foarte putine teste de antrenament, asa ca depinde daca vor fi usoare sau nu subiectele. Sa ne gandim ca multi nu au putut participa la orele online.

| eanadandre a răspuns:

Nu dar ar trebui sa ai peste vreo 30 de sutimi peste ultima medie de anul trecut la liceul respectiv

| sierra1 a răspuns (pentru eanadandre):

"trebui sa ai peste vreo 30 de sutimi" - asta dacă aplici coeficentul de an pandemic sau cum?

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde de oraș. La mine în oraș sunt 3 licee, dintre care unul agricol. La un liceu s-a scos profilul științe sociale pentru anul acesta și e concurență la științe sociale la celelălt liceu, unde media de admitere anul trecut a fost 8.80