| andreea7mey a întrebat:

Credeti ca vampirii exista cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| idee a răspuns:

Nu asa cum sunt prezentati in filme...dar exista o anumita boala, hemofilie, care da fotofobie, tegumente palide iar acele persoane pe vremuri trebuiau sa bea singe pentru a supravietui....acum exista tratament specific

61 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu,nu exista laughing
Sunt doar legende din folclor happy

| andreea7mey explică (pentru pwp):

Si atunci de unde au pornit legendele? Iti trebuie cam multa imaginatie sa creezi ceva si apoi sa faci o lume intreaga sa-si puna intrebarea asta si poate chiar sa creada

| pwp a răspuns (pentru andreea7mey):

Asta nu am de unde sa stiu big grin

| Lilllith a răspuns (pentru andreea7mey):

Da si eu cam tot asta zic. poate a existat si mai exista sau poate inainte persoanele aveau imaginatie bogata ..nu se poate stilaughing))

| Deni_Mada_2000 a răspuns (pentru pwp):

Exista dar nu se arata, daca nu ar fi nu s-ar face legende.

| EvangelineLovin a răspuns:

Iti dai seama ca nu. or mai fi niste oameni deranjati care se cred vampiri, dar...nu.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, tocmai vorbesti cu unul.

| Tweetymrrr a răspuns:

Normal că există, ce credeai...

| andreea7mey explică (pentru Tweetymrrr):

Atunci daca exista mi-ar placea sa cunosc si eu o asemenea creatura sa vad ce e de capu ei

| KiryuZero a răspuns:

Eu sper ca da

| LoveVampir3 a răspuns (pentru KiryuZero):

Nu se stie niciodata

| LoveVampir3 a răspuns (pentru KiryuZero):

Eu chiar vreau sa existe mas oferi si ca hrana daca ar fi nevoie

| positivity a răspuns:

Bună dude.
Sincer, nu cred că vampirii există cu adevărat, dar mi-ar plăcea.
Sigur lumea ar fi mult mai diferită dacă vampirii ar exista.
Pentru mine vampirii sunt ceva unici, ceva de nedescris. Sunt nişte fiinţe extraordinare, chiar dacă scopul lor este de a ucide pentru a se hrăni.
Dar acum cine ştie, poate vampirii chiar există, poate se ascund pe undeva. Nimic nu e imposibil.
Trebuie să existe şi ceva magic în această lume plictisitoare.
Din câte ştiu eu, acum câţiva ani buni, vampirii au existat. De ce nu ar exista şi acum? Poate unul a rămas în viaţă.

O zi bună.

| andreea7mey explică (pentru positivity):

Poi ce e asa surprinzator ca ei trebuie sa ucida pentru a se hrani? Si noi facem acelasi lucru ca doar carnea nu creste in copaci

| positivity a răspuns (pentru andreea7mey):

Ai dreptate. Dar nu pentru asta sunt vampirii extraordinari.
Vampirii sunt ceva unici, ce nu îi vezi în fiecare zi.
Sunt nişte fiinţe mai speciale.
Dar sincer, mi-ar plăcea dacă ar exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista, dar n-ai vrea sa te intalnesti cu mine...

| gabbrriielaaiommm12345 a răspuns (pentru anonim_4396):

E na? de unde stii ca nu as vrea?

| Silviu591 a răspuns:

Nu, dar exista multi ciudati pe lumea asta care beau sange de placere.

| andreea7mey explică (pentru Silviu591):

Si atunci cum explici ca au fost gasite victime fara sange carora li sa perforat pielea usor pana in vene? Daca tu poti face asta anunta-ma si pe mine

| Silviu591 a răspuns (pentru andreea7mey):

Ti-am explicat mai sus! sunt multi ciudati pe lumea asta care omoara oameni si le beau sangele.dar vampiri adevarati nu exista..grow up

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru Silviu591):

Serios ai intalnit tu persoane din astea sau unde ai auzit de ele?

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru andreea7mey):

Serios unde s.au gasit?

| BellaKiოNana a răspuns:

Nuuu big grin la propriu...dar la figurat da happy

| FlAiser a răspuns:

Da exista prosti care pun intrebari din astea prostesti si umplu siteu-l de intrebari prostesti

| andreea7mey explică (pentru FlAiser):

Daca nu-ti place intrebarea nu raspunde si treci pur si simplu peste ea. Eu vreau sa aflu parerea oamenilor in legatura cu chestiile astea. Daca nu ai o parere treci peste intrebarea mea

| Deni_Mada_2000 a răspuns (pentru FlAiser):

Daca nu iti place nu raspunde la intrebarea pusa, daca nu de-ar interesa nu te-ai uita peste intrebare, sa nu mai raspunzi la intrebari care nu iti plac.

| FlAiser a răspuns:

Si eu cand eram mic vroiam sa devin vampir dar e o prostie nu mai crede

| andreea7mey explică (pentru FlAiser):

Nu cred. Doar intreb ca sa vad care e realitatea fiecaruia dintre noi

| QiCKaaTc a răspuns:

Nu. Exista "Liliacul Vampir".dar NU e om.

| Lov3Boy a răspuns:

Nu dar sigur au exzistat candva caci au fost prea multe dovezi si bla bla este doar opinia mea.Citeste si tu cartii intra pe net si cauta.Probabil acum 1000 au exzistat sigur bafta.

| SomeRandomDude a răspuns:

Da ma eu am vazut unu mo muscat de cur laughing))

| cosminaelena99 a răspuns:

Asta ma intreb si eu de multe ori,as da orice sa existe dar nu se stie sigur,unii sustin ca exista, altii ca nu e exact, iar altii ca e imposibil.Dar asa se spunea si despre bigfoot si acum s-a facut o emisiune/studiu si am vazut multe dovezi ca exista, chiar daca unii spun ca sunt coincidente eu spun ca sunt prea mari, asa ca de ce nu ar exista si vampiri...pana la urma e o, ume plina de posibilitati si in fiecare zi se mai descopera ceva, eu sunt confuza intre sentimentul de dorinta si cel de credinta, dar fiecare crede ce vreahappy

| andreea7mey explică (pentru cosminaelena99):

Ai zis ca ai da orice ca sa existe vampiri. Nu ti-e frica sa nu devii hrana lor?

| cosminaelena99 a răspuns (pentru andreea7mey):

Ba da dar as vrea sa fiu si eu vampir...

| AlexxaX a răspuns:

Exsista...In carti. In realitate, e o sansa cam de 1 la 1.000.000...

| denisa2003 a răspuns:

Sincer si eu sunt pasionata de ei povestile lor dar daca ar fi existat de unde proveneau dar daca au fii existat acum toata lumea era vampir pana la urma daca transformi pe unul si ala o va face si asa mor!

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Sa fiu sincera, nu stiu.
Poate. tot ce stiu este ca fiintele supranaturale exista ca : Satana, fantome, tot felul de demoni. Imposibil sa fim singuri pe planeta big grin

| AceOfSpades a răspuns:

Exista vampiri, dar nu acel gen de vampiri care nu pot sta in soare sau care se transforma in lilieci.
Sunt anumiti oameni care practica vampirism, inainte sa isi faca prieteni le cer o mostra de sange si o beau. Am vazut la televizor, era o emisiune sau ceva de genul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AceOfSpades):

Mai stii cum se numeste? Ca acum mi-ai starnit curiozitatea. laughing

| AceOfSpades a răspuns (pentru anonim_4396):

Emisiunea? Nu. Am vazut-o acum 2 ani. :/

| SIsi321j a răspuns:

Exista in filme, inrealitate nup happy

| Deni_Mada_2000 a răspuns (pentru SIsi321j):

De unde sti, exista daca nu ar fi nu s-ar face filme.

| hibridboy a răspuns:

Nu stiu dar as vrea sa cunosc unul pentru a ma musca si a deveni si eu vampir ca in filmele alea...

| Teodora_Georgiana_1992 a răspuns:

Sincer si eu ma confrunt cu aceeasi intrebare. Si incep sa cred ca nimic nu e imaginar... Adica pe bune acum?! Ideile de filme tot pe un pic de adevar se bazeaza. Daca nu ar exista, cum de cuiva i-ar trece prin minte sa se gandeasca la asa ceva? E doar parerea mea.

| Nojimura_Yuki_Rima_1998 a răspuns:

Daca vampirii exista? pai_eu stiu raspunsul_daca vampirii ar exista normal ca ar trebui sa se ascunda. oamenii si vampirii nu vor putea trai in pace niciodata pentru ca vampirii ar ucide multi oameni.mai nou au aparut niste tablete de dizolvare in apa pentru vampiri ce inlocuiesc sangele si asa vampirii nu mai tanjesc dupa sange uman.revenim la intrebarea daca vampirii exista? nu sunt chiar vampiri (se pot vedea in oglinda, nu au nicio problema cu apa sf, dar nu pot manca usturoi) VAMPIRII TREBUIE TINUTI SECRET.ar fi ucisi. deci daca vampirii sunt un MARE secret nu pot jura ca NU exista, dar nici nu pot spuna adevarul...sad

| papusikata a răspuns:

Pai eu zic ca da exista pentru ca daca exista diavol exista toate porcariile si va dati seama ca au existat si poate inca exista ca daca nu au fi existat acum nu ar fi difuzati in filme pentru ca nu ar sti cum arata

| kriss12345 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa zic ca si mie imi plac foarte tare. Dar daca ne gandim un pic logic, adica, daca exista demoni, satana, fantomele si cine stie ce atunci sigur ca exista si vampir. Dar poate ca nu se arata caci daca se arata atunci ei vor avea de suferit. Si nu cred ca oamenii au o imaginatie atat de bogata incat sa inventeze. Caci eu acum vreo 5 ani au aratat la tv. cred ca la stiri ca au gasit oase de vampir. (Arheologii. Au gasit).

| Ilie_Sorina_1998 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic am gasit multe site-uri care mau cam convinshttp://www.cancan.ro/......ite-cosmar

| Deni_Mada_2000 a răspuns:

Daca nu ar fi nu s-ar face filme si carti, eu una cred ca exista dar poate sunt ascunsi pe undeva si nu ies afara eu una as vrea sa existe dar sa fie buni dar poate si cativa rai.

| monica2729 a răspuns:

Nu...