| P3troS a întrebat:

Credeti in viata dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| Scriiitoare a răspuns:

Poate...este tot posibil: nu trai pe lumea asta doar asa, fiecare are un rost in viata si cred ca ar fi prea scurta viata daca nu ar mai exista viata dupa moarte

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Moartea este un pod peste o altă viață, cea de dincolo.
Pa, pa.

| cryna a răspuns:

Eu una da u?

| bernaaaaa a răspuns:

Normal ca da, asta chiar exista sa stii! dumnezeu ne va reinvia pentru a da socoteala

| FrumusicaAndreea a răspuns:

Eu da.Pana la coada, undeva trebuie sa se duca sufletul, nu?
Si apoi, de ce nu?
Dar ma ingrozeste faptul ca poate nu exista viata dupa moarte :S

| kuka a răspuns:

Depinde cum definesti tu viata...

| Chrystyne a răspuns:

...Ciudata intrebare laughing
Pai. mie nu prea mi-ar veni sa cred.
Oricum, fiecare are parerea sa... Unele persoane cred, altele nu cred.
Eu sunt undeva pe la mijloc...Parca as crede, parca n-as crede.laughing)
Cum am zis mai inainte, fiecare are parerea lui. El decide daca sa creada sau nu.Nu ar trebui sa tina cont de spusele altora. tongue

| Cookiee9712 a răspuns:

Oarecum big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Am o viata, o traiesc, mor. Atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta mi-am pus-o si eu cand eram mai mititel. Mi se facuse brusc frica de moarte, o frica atavica si crancena. Atunci am ales sa adopt solutia care-mi oferea mai mult - m-am indreptat catre Dumnezeu. Cu timpul, crescand, citind si experimentand unele sau altele am inteles cat de frumoasa este viata si cat de mult o reducem noi.

Raspunsul propriu-zis la intrebarea ta este: da exista viata dupa moarte. Moartea nu este decat un pas necesar. Ma refer la rai si la iad? Nu cred ca asta ar fi cea mai buna descriere, desi surprinde esentialul: o viata frumoasa si corecta este un pas inainte in evolutia ta. O viata traita dupa alte valori este semn ca nu ai invatat niste lectii ori pana nu le inveti nu poti trece mai departe. Aici se mai adauga si unele aspecte ale conceptului de karma adica a platii pentru faptele mai putin bune si a rasplatirii faptelor bune.

| DinamoPCH a răspuns:

Zilnic ma gandesc la viata de dupa moarte,
Daca acolo sus este zi sau este noapte,
Ma gandesc ce ramane in urma mea
Pentru ca stiu ca in urma ta ai lasat suferind familia...
Vorbeam cu colegii tai si mi-au spus ca...
In teren teren erai ca un pitbull scapat din lesa.
Nu stiu daca ma auzi dar as fi vrut sa fii
Langa mine acum doar un minut.

| Maria_2384 a răspuns:

Da eu cred. Exista rai-ul si iad-ul.big grin