| anonim_4396 a întrebat:

Crima din Orient Express VS. Zece negri mititei. Care v-a placut mai mult, si motivul.

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Mie mi-a placut mult mai mult 10 negri mititei, este o carte foarte captivanta si merita citita, eu nu am lasat-o din mana pana cand nu am aflat finalul.Am citit cartea in vacanta de vara, si imi aduc aminte perfect ca in momentul cand am citit finalul mi-a scapat cartea din manahee hee, este o carte care merita citita, si opinia mea este : 10 negri mititei.Nu se compara cu Crima din Orient express, am citit-o si sincer nu mi se pare cine stie ce.imi place mai mult 10 negri mititei, are mai mult misterhappy

Fundita?big grin

3 răspunsuri:
| Dena01 a răspuns:

Cu siguranta Zece negrii mititei. Mi se pare geniala povestea. Nimeni nu cred ca s-a gandit la un asemenea final, ni-meni! Retin si eu ca n-am putut sa las cartea din mana pana am ajuns la final, curiozitatea m-a determinat sa fac o noapte alba, de citit.
Si oricat te-ai stradui sa pui indiciile si motivele cap la cap, te trezesti ca in urmatorul capitol 'acuzatul' devine victima. Si te intriga si te gandesti ca deh, ai scapat tu ceva, si gasesti pe altcineva ca fiind vinovat, dar care totusi ajunge sa aiba aceeasi soarta. Si traiesti cu admiratie si ciuda, totusi, povestea, pana ajungi la sfarsit si ramai cu un uaau pe buze!
Deci chiar merita!

PS: Si cealalta carte este draguta, dar nu se compara.

| MANDY_2679 a răspuns:

Zece negri mititei
batting eyelashes deci...are un suspans day dreamingpff.tot asahee hee nu am lasat-o pana nu am terminat-o...merita citita

| gsmro a răspuns:

Garantat Crima din Orient Express. Mi s-a parut mai tensionata, a creat mai mult suspans si in plus actiunea se invartea in jurul lui Hercule Poirot...