| bomboniqueeeeeeeeee a întrebat:

"Cu cat stii mai mult, cu atat te indoiesti mai mult". Ce intelegeti prin aceast citat?

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Ceva mistic

| GeorgiavonPutzifer a răspuns:

happy Eu una as prefera sa iti dau exemplu credinta.
Cu cat afli / citesti mai multe lucruri din Biblie, cu atat de indoiesti mai mult ca Dumnezeu exista. pentru ca noi oamenii gasim mereu "probe contra" unui fapt scris...
Mai pe scurt cu cat aprofundezi intr-un domeni incepi sa ai indoieli ca toate acele informatii sunt bazate pe adevar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cu cat aflii mai multe cu atat incepi sa ai mai multe indoieli.De exemplu in dragoste.cu un baiat.cu cat aflii mai multe despre el(mai ales de rau), cu atat iti faci rau si incepi sa ai indoieli.