| Dlazurca80 a întrebat:

Cu ce medie la bac se intra la Medicina Dentară? Și la ce se da examen? Pot intra dacă sunt la științe sociale?

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

La Carol Davila nu conteaza media de la bac decat in cazul in care vei avea acelasi punctaj ca un alt coleg. Asa se va face departajarea intre voi. Se da examen din biologia de a11-a si la alegere intre chimie organiza sau fizica.
Poti intra indiferent ce profil ai la liceu. Iti iei manualele de pe site, inveti si te duci la examen.

| Ineys a răspuns:

Pai daca se da examen nu prea conteaza media de BAC. Ori se ignora ori se face o medie cu examenu, si daca iei 10 in examen te-ai scos.

Poti intra la orice facultate de la orice profil. Si de la filologie la inginerie. Acum ca-ti faci viata grea e treaba ta.

| alex15ccc a răspuns:

Find la stiinte sociale o sa-ti fie mai greu deoarece nu se preda anatomie si chimie organica, insa nu imposibil. Trebuie sa te pregatesti cu un meditator pentru chimie si anatomie, singur este destul de greu.

ai nevoie de minim 6 in bac ca sa poti da admiterea.

| F3d0x a răspuns:

"Pot intra daxa sunt la stiinte sociale"-nu prea