| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce medie se intra la chimie biologie?

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

| iuliaOK a răspuns (pentru zilog):

De ce răspunzi ironic? Poate fata te crede și ajunge pe la agricol, profesionala.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de liceu. In general, la liceele cele mai bune (unde sunt si profesorii/elevii cei mai buni in general), peste 9, 50. La altele poti intra si cu 6 (Colegiul National "LIVIU REBREANU" Bistrita de exemplu, media de anul trecut fiind 5, 98). Te sfatuiesc insa sa te gandesti la ce licee sunt la tine in oras si sa intri pe admitereliceu.ro, te ajuta sa iti formezi o idee. Oricum, mediile de anul acesta vor fi diferite de cele din anii trecuti, caci s-au schimbat complet modelele si inca se vrea revizuirea programei, asadar nu cred sincer ca vor ramane aceleasi, de aceea mai bine inveti cat de mult poti, sa ai cat mai multe sanse de a ajunge la un liceu bun.

| iuliaOK a răspuns:

Nu la toate liceele e la fel, și mediile difera de la an la an. În unii ani poți întra cu 7, în alții nu intri nici cu 9.50.

Tu încearcă sa iei o nota cât mai mare sa poți întra unde vrea pușca ta. Succes!

| gvbfyjujyutguyufhjg a răspuns:

Cu nota mare