| Catalinamihaela2007 a întrebat:

Cu ce medii se poate intra la Mihai Viteazu sau Alexandru Ioan Cuza din Ploiești? Vreau pe stiinte sociale si as vrea sa stiu cu ce medii se poate intra

2 răspunsuri:
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Salut. Depinde de notele de la EN, insa anul trecut la Mihai Viteazu pe specializarea 'Stiinte Sociale' s-a intrat cu 8, 52 (ultima medie), in timp ce la Alexandru Ioan Cuza cu 8, 58 (tot ultima medie). (Ploiesti ambele)

| Adnonim a răspuns:

Buna! Nu am auzit niciodată de acest liceu, dar mediile la fiecare școala sunt influențate de notele de la en. Poți intra pe site-ul liceului, dacă are unul, și te poți uita pe mediile de anul trecut ca sa te orientezi. Anul asta pot fi mai bune sau mai proaste, vom vedea.