| theStar a întrebat:

Cu cine votezi? De ce?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Bine inteles, votez pentru Basescu Traian, va avea sansa sa termine odata cu aceasta haita de comunisti, pupincuristi si cameleoni,

28 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu ma intreb din cei ce-au votat mai sus, care au drept de vot in afara de ella.

Răspuns utilizator avertizat
| hândel a răspuns:

Ha-ha-ha! In 2 mandate daca vroia cu adevarat sa modernizeze Romania, o facea! Nici unul nu-i drept sa conduca o tara, sunt cu totii prea aroganti si inconstienti ca sa-si concentreze atentia pe datoria lor care si-au luat-o fata de tara si poporul pe care-i mint din obisnuinta deja. Romania RIP. Nu mai e vreo sansa pentru. progresul nostru cu asa sugative-n politica. Mi-e :-&

| viatadecacatt a răspuns:

Se zice ca votul e secret, ma roglaughing
Cu basescu votez!

| alecs871 a răspuns:

Mai bine puneai intrebarea : De ce votezi? Si cu cine?

| Brigitta a răspuns:

Mie mi se pare ca traiul din Romania e din ce in ce mai greu sad Parerea mea...
Asa ca nu stiu cu cine sa votez, nu prea mai am speranta ca s-ar imbunatati situatia...

| Elly4all a răspuns:

Cu nici unul nu sunt majora.

| Orannginna a răspuns:

Vad ca toti care au spus cate ceva impotriva lui Basescu au stupid. Vreau si eu, vreau si eu(si sunt sigura ca o sa capat) laughing. Na, eu'l vreau pe Geoana!winking

| MM a răspuns:

Dar n-a avut timp pana acum s-o modernizeze, cat a fost presedinte? Mai are nevoie de timp?

| MM a răspuns:

Nu, dusi cu pluta suntem daca il votam inca o data! Daca nu suntem de acord cu tine, asta nu iti da dreptul sa ne jignesti.Fiecare are dreptul la propria opinie.
Nu vreau sa ma conduca nici comunistii, nici Basescu, nici Vadim. Niciunul nu e in stare sa conduca tara asta.Eu nu inteleg de ce se mai bat pentru presedentie. A mai ramas ceva de furat sau de vandut in tara asta?

| MM a răspuns:

As vrea sa schimb, dar nu pot, pentru ca mi se cere parerea doar o data la 4 ani, doar atunci devin importanta, ca si cetatean al tarii.Intre timp nu ma intreaba nimeni daca am cu ce sa traiesc, daca am unde sa muncesc. Ce ma intereseaza pe mine ca Basescu merge cu Logan? Cu ce ma incalzeste? Asta il face modest si simplu? Nu, il face ipocrit. Te agiti fara rost pe tema asta.Suntem prea mici, suntem pionii lor.

| MM a răspuns:

Ms pentru stupid tongue Nu vrei sa cresti?

| soseta ucigasa a răspuns:

Eu sunt generos, votez cu toti, iar tu esti atat de indoctrinat incat nu vezi lumea reala. TOTI sunt hoti, TOTI isi vad doar interesul propriu, TOTI fura ca in codru. As contribui cu ceva petntru tara asta, i-as deporta in siberia pe toti sa fure de la ursii polari, mama lor de jigodii.

| Gexu a răspuns:

Basescu mi se pare potrivit pentru aceasta functie.Il reprezinta!

| theStar explică:

Vreti sa ne conduca niste comunisti? nu v-ati saturat? ion iliescu i-a zis lui goeana: iti predau stafeta! va ganditi putin?

| theStar explică:

Mda, ma rog, fiecare intelege ce vrea ...pai daca nu`ti convine nimic dc mai stai in tara asta `jalnica`? cum ai vrea sa se imbunataeasca starea generala? criticand si fiind nemultumita nu vei rezolva nimic! toti stim sa comnetam aiurea dar cand e vorba sa vin demni .nimic...toti asteapta sa le cada ceva din cer...toti sunteti nemultumiti de tara asta, va este rusine ca sunteti romani, dar nu vreti sa contribuiti cu nimic pentru schimbarea acestului lucru! foarte frumos! invatati copii si nepotii ca cei de `sus` fura si ca trebuie pentru asta sa urasca tara.sa fim seriosi. daca ati fi fost in locul lor ati fi facut la fel.domnul Basescu merge cu logan... el incerca sa schimbe sistemul asta mizerbil, dar nu are cu cine. el e diferit. ceillati la fel, adica hoti.si nu poate singur... asa ca.deschideti ochii

| theStar explică:

Placerea a fost de partea mea;

| kiki_1173 a răspuns:

Eu cu basescu
pentru ca e un bun presedinte
big grin

| flamespark a răspuns:

Nu stiu daca o sa fie mai bine sau nu cu altcineva. Nu mai poti avea incredere in nimeni acum.Toti sunt pe interes. Ar trebui sa votam cu cel care credem ca ne face mai putin rau, ca mai mult bine, nu prea vad cum ar putea.
Oricum din moment ce abia de la anul' viitor pot vota, nu prea conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prospin. Cristalizarea răspunsului meu l-am structurat sub forma unei poezioare satirice:
APUS DE SOARE LA COTROCENI!
"Să trăiţi bine"! Voi toţi cei care votaţi cu... MINE,
Dar să nu uitaţi, o să mâncaţi cârnaţi,
Preparaţi de MINE pe ...vine;
Şi dacă veţi fi cuminţi, ascultându-mă... în fine,
Vă veţi spăla şi voi pe dinţi, ca să mirosiţi...bine!
Sper să vă săturaţi cu cârnaţii pregătiţi...cum se cuvine,
Şi din fălci să nu mai daţi, dorind o schimbare... în bine!
Noi PORTOCALII făcuţi, te-ascultăm BĂSE...STĂPÂNE!
Te rugăm doar să nu ne f... ţi, unde Soarele numai apune!
Îţi jurăm cu toţi credinţă, chiar ne vom spăla pe dinţi!
Că ne iese o... duhoare, iar dacă ne miroşi acuşa-ţi,
Fugi, de mănânci peământul,
De la Cotroceni la...mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corneliu vadim tudor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu votez cu basescu pentru ca e in stare sa le tina piept la toti si nu are pe nimeni in spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il votez pe Base ca e chel, aluneca mai usor cand iti intra in cur.

| silviu67 a răspuns:

Cu nimeni toti le pasa numai da bani

| catanedelcu a răspuns:

Mie mi-au sters postul pentru ca am zis ca votez cu doctorul...

| catanedelcu a răspuns:

Cu doctoru' ca- mai simpatic happy

| laura18_6903 a răspuns:

Doamne fereste! cum puteti sa-l il mai votati pe basescu?laughingjur ca sunteti cu capu.pacat de voi.cica suntem un popor destept...de unde?laughingsunt ffff multe excepti...remus esti unul din ei. o sa mancati fasole daca ramane tot basescu...hay sa traiti bine
laughing))))