| iustinul289 a întrebat:

Cu media 7.67 la ce liceu as putea intra în Bacău. Ma refer la un liceu de top.Sa zicem ca obtin un 8.00 la evaluare medie cu 5-8.Ce imi recomandări sa pun? E ok: Ferdinand I Vasile Alecsandri si Karpen?

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Cu media asta se poate intra la un liceu bun.Nu mai e ce a fost scoala, acum sunt mai putini elevi si mai slabi pregatiti.Ai sanse mari

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Cu 7.67 intri la Mihai Eminescu. ^.^
Mihai Eminescu nu e bun? rolling on the floor
La Ferdinand se intra cu 9
La Alecsandrii se intra cu 8 si ceva.Stiu ca s-a intrat cu 7.80 pe filologie(bilingv engleza)
Dar mai ai timp de pregătire pana la examen..BAFTA!