| WhatABeautifulDay a întrebat:

Cum aplici la o facultate din alt oras? De exemplu daca sunt din Bucuresti si vreau sa intru la o facultate din Brasov, trebuie sa ma prezint acolo pentru depunerea dosarului sau poti aplica de la distanta? Cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa te duci personal sa depui dosarul.

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Trebuie sa mergi tu personal sa depui dosarul

| Yurisa a răspuns:

Majoritatea facultatilor prestigioase au un program prin care te poti inscrie online, dar tot trebuie aa te duci la ei pentru admitere/ inmatriculare. Cel mai sigur e sa te prezinti personal cu tiate actele