| davyj8368 a întrebat:

Cum ar fi aratat Europa acum daca Adolf Hitler ar fi castigat razboiul, in special Romania bine inteles daca nu intorceam armele impotriva lui?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai mult fetish cu mistress si femei in catsuit, germancele au pasiune in asa ceva, ale noastre nu au habar de latex sau swimsuit, taxele tot 40% erau, salariile nu se stie daca asa de bune dar sigur ca mai multe audi bmw mercedes peste tot

| Apokales a răspuns (pentru mgtow):

Mistress in latex happy. Te rog mai spune-mi! big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scuze, asta e ala cum trebuie - https://www.youtube.com/watch?v=1yvl2KkchJQ

| RAY a răspuns:

Hitler numea romani țigani cu dialect italian, România era o colonie, bine si azi este, doar ca erau epurați multe milioane, multi vad ca au o gândire nazista dar habar nu au ce e nazismul, pentru Hitler erați niște rahaturi nimic mai mult

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Dap, indiferent ca Antonescu ar fi luptat contra Germaniei sau contra URSS, ambele parti au ciuntit bucati mari din Romania.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La un moment dat, chiar Hitler a spus că România nu va mai conta ca țară.

| doctorandus a răspuns:

Romania rupta in bucati si ce mai ramanea romanilor subordonata Germaniei.

| Yuoia a răspuns:

Germania de est, si azi traieste ca o paria. Crezi ca noi am fi dus-o mai bine? Poate era mai multa disciplina.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Antonescu voia să ia înapoi Ardealul de Nord prin arbitraj german, Hitler voia să-i lase Ardealul lui Horthy și să ne dea nouă cât teritoriu în est ne poftea inima, deci se putea ajunge la o ceartă. Sigur, Hitler și Antonescu aveau relații chiar bune ("În toată Europa există doi lideri cu care-mi place să lucrez: Mussolini în Italia și gen. Antonescu în România") dar nu știu cum s-ar fi terminat discuția (să nu uităm că, pe durata războiului, mașinăria de război germană era dependentă pe petrolul românesc, care reprezenta un sfert din nevoile Reich-ului).
Legat de Europa, probabil ar fi fost dominată de germani. Rușii ar fi fost exterminați iar Rusia colonizată de oameni de etnie germană ("Generalplan Ost"), Grecia ar fi fost ciuntită ici-colo de Bulgaria și Italia ar ce-ar fi rămas ar fi devenit un stat-marionetă nazist (Hitler avea o opinie chiar bună despre greci, deci nu i-ar fi exterminat). În Marea Britanie posibil să se fi instalat un regim marionetă condus de B.U.F.-ul ("British Union of Fascists") al lui Oswald Mosley, irlandezii, galezii, scoțienii și alte popoare celtice fiind suspuse unui proces de germanizare. Franța ar fi rămas cum a fost și în realitate în perioada 1940-1944: în nord-vest ocupată de Germania, în sud-est condusă de un statul-marionetă de la Vichy. Finlandezii, fiind considerați un popor nordic, nu ar avea nimic de suferit (ca suedezii). Norvegia și Danemarca ar rămâne ocupate de guvernul de la Berlin. Mussolini și-ar împlini visul de a învia Imperiul Roman, Italia ocupând Albania și părți din Grecia și Iugoslavia. Cu Elveția nu știu ce planuri avea Hitler, dar probabil o lăsa așa. Evreii, țiganii și slavii (mai puțin bulgarii și croații, care aveau și ceva sânge german) ar fi fost exterminați prin gazare iar negrii prin sterilizare forțată și segregare (negrii nu era așa răi). Cam așa ar fi arătat o Europă dominată de naziști.

| svenhassel13 a răspuns:

Sunt pe teritoriul meuhappy
Consider că în principiu, evrei si țigani nu ar mai fi existat. Rusia nu mai cunoștea niciodată o putere economică, iar România se prezenta ca subordonata Fuhrerului, in principiu nu cred ca am mai fi avut un guvern. Anexarea Germaniei nu s-ar fi oprit doar la Polonia, Franța și o mare parte din Rusia, cel mai probabil și-ar fi dorit intrega Europă. Mi-am promis ca nu voi vorbi mult, deci, in concluzie, Germania ar di fost cel putin mai puternică decat Rusia, China, Japonia si USA de astăzi la un loc.