| gin_ta a întrebat:

Cum as putea retine la matematica formulele mai usor? Stau bine cu imaginile vizuale, insa nu reusesc la formule nimic. As vrea sa le asociez cumva, dar nu stiu. Ajutor!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Au intrebat alții ce medicamente ajuta la invătare (și in final la bac sau evaluare)...

Cinstit și corect (nu ințeleg de ce evită lumea răspunsul) - nu există așa ceva. Există doar muncă și exersare sau bafta iluzorie de a copia tot de la vecinu'