| Balcosmina55 a întrebat:

Cum as putea sa invat engleza repede? Sa nu imi spuneti de seriale, filme sau de astea, pentru ca, cu scoala nu am timp sa ma uit. Voi cum a ti invatat engleza?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista cursuri intensive de limbi, dar care presupun si un numar ridicat de ore de curs saptamanal.
La sfarsitul fiecarui ciclu poti da si examen de atestare a nivelului de cunostinta atins (atestat cerut in multe situatii de angajare si nu numai).

| Adry05 a răspuns:

Meditatii individuale cea mai eficienta metoda, filmele si serialele sunt abureli, da, inveti, vocabular si niste expresii dar nu poti sa spui ca cunosti o limba daca insiri 5 cuvinte si 2 expresii, trebuie sa ai si o baza de gramatica pe care nu ti-o formeaza niciun serial.

| RAY a răspuns:

Nu exista rapid

| Sn4k3 a răspuns:

Site-uri/tutoriale pe google sau Youtube. Cauta gramatica, texte pe care sa le citesti/traduci, carti de engleza.

| Cavy a răspuns:

Pe duolingo