| BiiBiis a întrebat:

Cum as putea sa invat partea de vorbirii a englezei mai repede? Cu partea gramaticala ma descurc perfect, dar cu partea de vorbire am ceva probleme si as vrea sa invat mai repede sa vorbesc in engleza. Stiti vreun truc ceva? big grin

5 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Uita-te la filme in engleza si incearca sa nu te uiti la traducerea in limba romana. daca ai CNN sau Euronews la tv, incearca sa te uiti la aceste posturi de televiziune. Incearca sa citesti texte in limba engleza cu voce tare, inregistreaza-te pe un reportofon sau telefon mobil si repeta citirea pana cand crezi tu ca suna cel mai frumos, clar, corect si bine! Good Luck adica Noroc/Succes!

| Freaky a răspuns:

Un truc foarte bun : http://www.bbc.co.uk/

| SuperGirl8 a răspuns:

Pai ai putea sa inveti cat de cat unele cuvinte si apoi sa te uiti la filme.de acolo vei invata ceva`. Chiar daca au subtitrare poti asculta si sonorul`

Răspuns utilizator avertizat