| Oprea_Adrian_1993 a întrebat:

Cum as putea sa ma transfer de la liceu? Sunt pe electro mecanica si as vrea sa ma mut pe filologie.Imi spune cineva cam tot ce trebuie sa fac? Stiu ca sunt deja intrebari dar sunt mai vechiute si nu stiu daca s-a schimbat ceva in sistem...

Răspuns Câştigător
| cosmin1324 a răspuns:

Faci cerere la directorul scolii la sfarsitul semestrului si vezi daca mai sunt locuri, daca nu, la sfarsitul anului. E posibil sa trebuiasca sa dai niste diferente(teste), la romana sau latina(depinde in ce clasa esti).

3 răspunsuri:
| Oprea_Adrian_1993 explică (pentru cosmin1324):

Deci daca au locuri trebuie sa ma bage in liceu cam 100%? indiferent de ce profil am?

| cosmin1324 a răspuns (pentru Oprea_Adrian_1993):

Daca iei eventuale diferente pe care le cer da.

| Andreeush a răspuns:

Acum e târziu pentru transferi.
Poți încerca din al doilea semestru și va trebui să dai niște diferențe.