| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa merg in strainatate daca nu sunt major, fara acordul parintilor?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu poti merge fara acordul parintilor si insotitor major.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Astepti sa intre Romania in schengen

| JackR a răspuns:

Te deghizezi in castravete sau dovleac si te ascunzi intr-un container cu legume pentru export. Dar trebuie sa astepti vara!

| addy200 a răspuns:

Nu poți, trebuie să faci o procură pe cineva care te va însoți ( acel cineva trebuie să scoată cazierul) și acea procură nu o poți face fără semnătura unuia din părinți!