| Blue Eyes a întrebat:

Cum calculez -log cu baza 2/3 din 9/4?

6 răspunsuri:
| CaLmAnT a răspuns:

si cine a zis ca noi facem temme pe site?

ai putea sa fii suspendat sa stii!nail biting

SPAM

| Gicone a răspuns:

Deci vine 2/3*9/4 se simplifica 3 cu 9 si 2 cu 4 si rezultatul este 3/2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe www.Raspuns-Rapid.info, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 1000 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| glamour a răspuns:

Trebuie sa scrii pe 9/4 ca putere lui 2/3, puterea se poate scoate in fata logaritmului, si acela este raspunsul. nu mai cauta raspunsuri la teme aici, ti'am explicat cum se face, de asemenea va explica si la scoala, calculeaza.

| Vitalie a răspuns:

Oferă şi primeşte răspuns pe www.matefizica.com

| Cila_Mihai_1998 a răspuns:

In primul rand ca sa stii sa calculezi asa ceva, trebuie sa stii proprietatile logaritmilor sunt 8-9 cauta-le si pe urma le poti aplica foarte usor! BAFTA