| JoinT_3078 a întrebat:

Cum credeti ca or sa fie examenele de capacitate din clasa a8a?
or sa fie grele sau usoare?

Răspuns Câştigător
| SugarAndSpice a răspuns:

Eu sunt a VII-a si m-am uitat pe internet la subiectele de anul trecut si, chiar daca sunt cu un an mai mica le-am putut rezolva pe toate. La matematica mi s-a parut putin mai greu decat la romana ( unde a fost banal de simplu... compuneri de 10-15 randuri, antonime, sinonime etc.). Plus ca eu m-am uitat la admiterea la liceu de anul trecut in judetul meu si majoritatea aveau media examenelor nationale de 10 (foarte multi de 10 curat). Chiar si cei cu medii mai mici la tezele nationale / mediile claselor 5-8 au reusit sa ia cam 8 sau 7.

Iti urez succes la examen si sper sa iei nota mare, sa mergi la ce liceu vrei. Eu abia la anul il voi da, deci mai am de asteptat.hee hee

3 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Buna! si eu sunt in a 8-a si normal ca o sa fie grele dra si usoare.de ex la mate o sa ne dea ceva greu si ceva care tine de logik iar l romana ne da din literatura si gramatica :X. fundda?

| Fifylici a răspuns:

Nu sunt examene de capacitate ci se numesc Evaluare Nationala. Avand in vedere ca media de la ambele examene valoreaza jumatate din media de admitere nu pot spune ca sunt usoare, cine invata si stie se va descurca.

| ReMemBer_1485 a răspuns:

Si eu sunt a 8-a. Eu cred ca o sa fie niste subiecte foarte grele la mate...din cate am vazut eu. Iar la romana mi se par accesibile dar se pune mult accent pe literatura