| tarbuccristiana a întrebat:

Cum decurge bacul oral la lb romana? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Uite un link legat de modul de desfasurare a probelor orale:

http://www.calificativ.ro/......ig-ai33276

Aici vei afla informatiile necesare.

Sper ca te-am ajutat!

| tarbuccristiana explică (pentru Surtulecs):

Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| b4stefa a răspuns:

O sa fii intr-o clasa cu mai multi, luati in ordine alfabetica
in fata voastra vor fii 2 tipe profe de romana, poate chiar aia cu care ai facut tu romana
pe catedra mai multe foi imprastiate.Ele le spun,, bilete,, dar nu arata ca niste bilete, sunt foi A4
cand iti vine randu alegi una
acolo e un text
pe baza lui sunt intrebari, ai si ciorna
o sa te puna sa citesti textu cateva cuvinte, si sa raspunzi la intrebari
n-ai de ce sa-ti faci griji deeeeeeeloc
tot ce conteaza e prezenta
sfatul meu este sa te gandesti mai mult la proba scrisa, dar si acolo e usor, chiar daca n-ai invatat sau pur si simplu nu-ti amintesti rezolvarea la subiectul 3 tot poti sa-l faci pe 1 si 2 fara greseala!
succes!