| Nastia a întrebat:

Cum definiti voi durerea?happy

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Sentimentul care te apasa si iti provoaca cea mai mare suferinta, care te schimba.venita in urma esecurilor. un citat spunea ca " lacrima este testamentul indragostitului/nefericitului"

11 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Opusul fericirii :p

| Paula a răspuns:

Ceva insuportabil, ceva groaznic

| N538961518 a răspuns:

Aia de doare laughing

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Lacrimi, ganduri triste, izolare si o mare nepasare din partea celorlalti.

| Ella_6365 a răspuns:

Depinde la care te referi: sentimentala sau fizica
desi ceilalti zic ca cea sentimentala doare mai tare, eu zic ca taierea unei... maini e mai dureros laughing

| amstaff a răspuns:

Cea fizica.hmm..ceva dureros...si cea sufleteasca...hmmm..tot ceva dureros..credthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

---TEAPA IN SUFLET SI CORP----

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... uite o intrebare buna...ma mai gindesc...revinhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la durerea fizica este lupta organismului impotriva bolii

| Liana [] a răspuns:

Depinde de care durere happy
Fizica sau Sentimentala?
Daca este fizica... durerea reprezinta simptomul ce aduce cel mai frecvent pe bolnav la medic.laughing
Daca este sentimentala...aici e vorba de corasonhee heeSi cred ca asta doare cel mai tare tongue