| prototypelucian a întrebat:

Cum demonstrez ca apartine genului epic dar liric?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand o propozitie are subiect si predicat, sunt reguli care admit lipsa subiectului dar la tine nu e cazul.Ce vrei sa demostrezi ca apartine acestor genuri literare?

| Fantastic7 a răspuns:

Genul epic și cel liric au, fiecare, trăsături specifice. Pentru a demonstra apartenența la unul dintre genuri trebuie să folosești niște conectori (în primul rând) pentru introducere, cuprins și încheiere, iar în cuprins demonstrezi (cu exemple din text) existența trăsăturilor genului respectiv.

| GigiDin13 a răspuns:

Spui ca apartine si spui de ce