| starkiller88 a întrebat:

Cum devii nepasator de ce cred altii despre tine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Marindu-ti increderea in tine la maxim.
Cand iti place de tine si de ceea ce faci, orice ar spune altcineva nu-ti mai provoaca nici o impresie.

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Bun venit! Nu ai mai fost cam demult pe site.

| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

Bun gasit prieten drag!♥
7 ani...happy

| darrio2007 a răspuns (pentru greece12):

Mă bucur că ai revenit! O seară cât mai plăcută iti doresc!

| greece12 a răspuns (pentru darrio2007):

Răspuns Apreciat de Editori
| LordCristobal a răspuns:

Mai, acum nu poti sa fii 100% nepasator.Intodeauna o sa iti pese de impresia pe care o creezi in societate.Bine ideea este sa nu iti faci viata amara din cauza unor atacuri rautacioase venite de la niste persoane care nu te plac.
Ideal ar fi sa ai un stil de viata productiv adica sa citesti, sa faci sport sau sa iti dedici timp pasiunilor tale.Ar fi foarte fain sa ai si un obiectiv bine stabilit pentru viata.
Daca ai un obiectiv puternic si ai activitati productive nu o sa mai ai timp sa iti pese de ce zic altii despre tine.
Incearca sa te concentrezi pe ce iti place si lasa-i pe ceilalti in plata lor.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cultivand relatia cu Creatorul nostru, conversand cu El prin rugaciune, meditand asupra Noului Testament.Cel mai mult conteaza cum ne vede El, care ne iubeste si stie cel mai bine ce e cel mai bine pentru noi.

| RAY a răspuns:

Confrunți nu fugi, citești jigniri, bârfe, judecați, plângi, le citești zilnic pana când vezi cat de iubitori sunt oameni si dezvolți așa iubire mare de o sa de-vi star emoțional

reguli de a te ilumina
1, a fii conștient, a comunica cu tine însăți, meditație
2, a învață din critici
3, niciodata nu fugim de realitate, nu ne pierdem in viata virtuala
4, ignora oameni negativisti, uraciosi, rai, dai dracu din viata ta
5, fii realist, oameni nu sunt buni, oameni sunt egoisti le pasa doar de ei atat
6, doneaza copiilor cu cancer bani sau celor cu dizabilitati
7, nu te astepta ca alti sa fie cum crezi tu, a nu avea sperante false, nici tu nu poti fii cum vrei sa fie alti, crede-ma ca e adv
8, du te in vacante,experimenteaza viata,nu fa sex iubeste,nu bea alcool bea apa plata, nu da bani pe fast food, dulciuri, patiserie, manca doar acasa, sportul este esential vieti

| Mosotti a răspuns:

Devii nepasator gandind ca e o prostie sa te afecteze ce zic altii, constientizand asta.

Dar daca e felul tau asa de a fi, si daca constientizezi, tot nu te vei schimba.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu varsta. Raspunsul lui greece12 e minunat, pentru ca pare pe subiect dar de fapt nu spune absolut nimic.

| Frank51 a răspuns:

Te mai naști o dată.

| dannyel86 a răspuns:

Pur si simplu te calesti. Inteleg sa te afecteze de 10 ori, dar, la un moment dat, te si opresti. Chiar ajungi sa nu-ti mai pese. Te saturi sa fii deranjat de ceea ce crede sau spune lumea despre tine. Am un amic ce sufera de "boala" asta. Il afecteaza ce spun vecinii. Daca altul face ceva in gradina, face si el (crede ca e tarziu sau ca e ultimul care face asta). Sau nu face anumite lucruri de teama ca va fi vazut si judecat de ceilalti. Uneori ciar mi se pare ca exagereaza. E greu sa te schimbi cand devii fixist, dar ceilalti trebuie sa aiba o doza mare de toleranta ca sa te suporte.

| Lukasssz a răspuns:

Bei bere

| zilog a răspuns:

EU SUNT EXPERTUL ÎN AȘA CEVA!
citeste comentariile mele de pe acest site si vei vedea ca nici in cot nu ma doare de ce cred altii despre mine.
In primul rand nici macar in viata reala nu trebuie sa le dai numele tau real
si atunci ai mai mult curaj sa vorbesti prostii
trebuie sa inveti multe bancuri glume si sa faci glume cu tenta sexuala
apoi sa nu iti pese
trebuie sa te prefaci ca ai fi nebun
putin handicapat mintal
putin dus cu pluta
cate putin din fiecare inasa fel in cat sa creada lumea ca esti un clovn

sau ca te doare in cot de ce cred ei de tine ca nu iti pasa

mai ales daca ti-ai inventat un nume fals
atunci gata daca nimeni nu stie unde locuiesti cum te cheama

| dinaprilie a răspuns:

Psihopat? E greu!

| Mimi24 a răspuns:

Nepăsător nu poți să fi, doar să te prefaci. Poți să îi ignori, oricum lumea e rea, iar gura lumii nu o astupă nici pământu?