| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la Mate-Info intensiv Informatica?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer?
Foarte greu...mai les in clasa a-9-a pana te obisnuiesti.
Dar daca iti place matematica(pentru ca si informatica o implica foarte mult) e ok, daca nu mai bine gandeste-te de doua ori.

| MariusF23 a răspuns:

Foarte smecher mai ales matematica...big grin sa ai bafta la profesoriwinking

| speeder a răspuns:

Ai multe ore de info pe saptamana(vreo 6-7). La inceput e greu, pana inveti cum sa gandesti in algoritmi, dupa aceea e foarte usor. Trecerea de la pseudocod la c++ e foarte usoara. Sper ca te-am lamurit. Daca mai ai ceva de intrebat, da reply.

| anonim_4396 explică (pentru speeder):

La bac trebuie sa aleg din Fizica, Info, Bio si Chimie sau dau obligatoriu din Informatica?

| speeder a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti alege oricare din materii, nu esti obligat sa dai la informatica.

| Bogdacutu a răspuns:

E multa informatica.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdacutu):

Asta stiam si eu.