| Rombix a întrebat:

Cum e postliceala de activitati in secretariat? Este cineva la o astfel de postliceala? Cum este? Ce materii faceti? Ce materii se fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se invata tot ce- si cum trebuie sa faca un secretar /o secretara: luare de notite /dactilografiere rapida dupa dictare, organizarea activitatilor, preluare si trimitere de scrisori /e-mail-uri si modul lor de formulare /adresare in functie de destinatar, organizarea actelor, tehnica discutiilor directe sau telefonice etc.
Ideea este ca, secretarul/a trebuie sa fie "mana dreapta" a sefului si trebuie sa fie capabil(a) sa-l inlocuiasca si chiar sa ia decizii (pana la un nivel) in locul sefului.
Si, in primul rand, CUM SA TINA SECRETELE.