| ParanoidKidu a întrebat:

Cum este clasa a IX-a la profilul mate info intensiv info? Este grea informatica?

Răspuns Câştigător
| FllorinaFlory a răspuns:

Eu sunt la mate-info intensiv, si nu mi se pare asa greu... adica atata timp cat inveti si te prinzi repede.

P.S. Sa nu sari vreo lectie la info, ca apoi nu mai intelegi nimic.

Bafta!hee hee

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu nu sunt la intensiv dar pot spune ca daca stapanesti logica si abstractizarea atunci informatica e un fleac.

| analoveskorea a răspuns:

Eu sunt la mate-info simplu, fac mai putine ore de info decat cei de la intensiv. Am si o fosta colega acolo, nu s-a plans de informatica ba dimpotriva se descurca. Nu mi se pare grea atata timp cat esti atent la ore. Orcum nu o sa va ia prea tare ca sunt convinsa ca nu toata lumea a facut informatica in gimnaziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai ceva inclinatii spre info(nu exagerat, ci cat sa intelegi, nu sa memorezi) nu e greu. Succes!

| Mooonsure a răspuns:

Este destul de greu, eu sunt la filologie, si stiu ca este greu la mate-info pentru ca acolo este sora mea si se cam chinuie. Bafta!

| gabryel_9531 a răspuns:

Eu sunt la mate-info intensiv zalau la CNS si este un pic greu dar totusi nu renunta. Succes!

| VladyRo a răspuns:

Eu is la liceul militar matematica ii grea informatica... daca ai putin cap si esti atent la ore intelegi banuiesc ca o sa faci algoritmi si tu dar nu sunt greii Bafta!winking