| Hoffmann a întrebat:

Cum este istoria de la stiinte sociale? Dar latina de la filologie?

3 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

La filologie latina se face odată pe săptămână, iar primul an e plin de gramatică, şi dai şi teză din ea. După se presupune că dacă ai învăţat în a IX-a o să fie uşor restul anilor. Vom vedea. Istoria la ştiinţe sociale. Nu ştiu, nu cred că e vreo diferenţă faţă de filologie, faci 2 ore pe săptămână, dai teză din ea. Primul semestru e ok. Al doilea e jale, mai ales dacă nu prea îţi place. Mulţi ani, domnitori, bătălii. Drept să-ţi spun eu am luat 10 în teză pe primul şi 4 pe al doilea şi am învăţat la fel de mult la ambele, dar asta e, creierul meu nu a făcut faţă la atâta informaţie.
Succes.

| Hoffmann explică (pentru iDangerous):

La ce profil esti? Si ce clasa?

| iDangerous a răspuns (pentru Hoffmann):

Filologie, a X-a.