| anonim_4396 a întrebat:

Cum este la scolile din Bucuresti? Sunt intr-adevar majoritatea olimpici? Se invata bine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La scolile din Bucuresti se invata la fel, ca la orice alta scoala din provincie.
Olimpici gasesti prin toate judetele tarii, dar asta nu tine de scoala, ci de cat de inteligent este copilul si cat de mult iubeste materia respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, in toate cele 450 scoli din Bucuresti sunt numai olimpici. Nu exista elevi normali in capitala doar mici genii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da pe naiba... doar pentru ca e capitala nu inseamna ca sunt numai destepti acolo. E la fel ca in celelalte orase. Pe langa asta poate sa mearga cineva la cel mai bun liceu de acolo, nu garanteaza nimeni ca o sa ajunga mai bine decat cineva care termina un liceu in alt oras.

Numai bine!

| johnnny123 a răspuns:

Da, numai olimpici. De fapt toți locuitorii Bucureștiului sunt olimpici. Din acest motiv orașul arată ca în StarTrek. Mașini zburătoare, teleportare, androizi.

Ai grijă dacă vii aici să porți o uniformă a Federației Galactice, că altfel nu te lasă să intri.