| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Cum fac sa invat ma usor la teze, lucrari? Dar la examenul de capacitate din clasa 8 ce trebuie sa fac? Stiu ca suna ciudat dar spunetiu-mi cat trebuie sa invat cat sa iau pauza, daca trebuie sa repet cu voce tare sau in gand si spuneti-mi va rog cum trebuie sa imvat la fiecare matreie la ce trebuie sa invat pe tocite etc.Cine vrea funda nu ar strica daca mi-ar spune cum sa invat la fiecare materie

Răspuns Câştigător
| HermesArtwork a răspuns:

Salut.Inteleg cum te simt, eu sunt de asemenea tot in clasa a-VIII-a.
Nu ar trebui sa iti faci griji pentru examen.Invata-ti in fiecare zi lectiile si astfel nu va trebui sa tocesti toata materia cu o saptamana inainte de a da examenul.
Ar trebui sa iti repeti lectiile cam o ora pe zi.Fa-te comod intr-o camera linistita (TV-ul si PC-ul sa fie stinse, ca sa nu iti distraga atentia) si citeste de cateva ori lectia (in gand de preferat) iar apoi repet-o fara sa te uiti in caiet.Incearca sa inveti doar lucrurile importante din lectie, nu toata lectia.
Nu trebuie sa iti faci griji din cauza tezelor si lucarilor. Daca esti increzator totul o sa fie bine.

2 răspunsuri:
| bbbbbbbbnbbbb explică:

Multumesc mult!

| HermesArtwork a răspuns (pentru bbbbbbbbnbbbb):

Ma bucur ca am putut ajuta! Bafta.