| TheLife2332 a întrebat:

Cum ii pot spune intr-un mod elegant unui profesor(profesoara) ca nu mai vreau sa fac pregatire cu el?(in particular) Funda!

5 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Prin asta am trecut și eu anul ăsta și empatizez, probabil îți e rușine față de dânsul/dânsa și nu ai curaj să le spui în față că nu mai vrei.
Poți să îi dai un mesaj în care să le explici că îți ceri scuze dar din motive personale nu poți continua pregătirea. Mulțumești frumos pentru că te-a ajutat până acum și îi urezi numai bine

| aimullah123 a răspuns:

Pai trebuie sa fii cat mai dragut/draguta.
Uite eu as daca as fi in situatia ta as zice asa
"Doamna, am intampinat si eu niste probleme si nu voi putea sa mai vin la pregatire."
Ea ar zice "ok, nicio problema"
Si eu as zice "sa stiti ca mi-a facut placere sa vin la pregatire la dumneavoastra" (si as zambi aici)
Si cand as termina de vorbit nu as spune la revedere, as spune sarutmainile
Tu daca esti fata nu o sa spui sarutmainile
Si daca te intreaba de ce nu mai poti sa vii vezi ca ii zici dar sa fii dragut/draguta

| Victoria18 a răspuns:

Pe un ton linistit Domn/doamna profesor/profesoara m-am decis sa renunt la pregatirea la...

| alex15ccc a răspuns:

Pur si simplu foloseti sun ton respectuos si vorbesti direct, fara sa adaugi scuze, daca vrei poti sa zici si motivul, dar nu este obligatoriu.

| Jannah a răspuns:

" Buna ziua, nu vreau sa mai colaborez cu dumneavoastra, va multumesc "