| Mikasa a întrebat:

Cum imi dau seama ca virgula marcheaza un raport de coordonare prin juxtapunere si nu o enumeratie? Care e diferenta?

Răspuns Câştigător
| MaryMarya14 a răspuns:

Http://sindromulgoaga.ro/2010/02/09/util-rolul-virgulei-in-propozitie/ aici gasesti raspunsul pentru nelamurirea ta. Daca iti este neclara diferenta si dupa ce citesti acest articol, iti pot exolica eu. Ma descurc bine la romana.

| Seby90 a răspuns (pentru MaryMarya14):

Mai putin la scris. "Exolica"

| MaryMarya14 a răspuns (pentru Seby90):

Sunt pe tableta in pat. laughing) no comment. Sorry pentru greseala, dar am invatat toata saptamana si sunt fiarte obosita si ametita laughing)

| Seby90 a răspuns (pentru MaryMarya14):

Dar de ce fierbi? :*

| MaryMarya14 a răspuns (pentru Seby90):

Am tastatura care corecteaza... pfff laughing :* voiam sa zic "foarte"

| Seby90 a răspuns (pentru MaryMarya14):

Bine ma mariuca, te las sa te bati cu tastatura atunci. >big grin

| MaryMarya14 a răspuns (pentru Seby90):

laughing multumesc :3 fac si eu ce pot