| anonim_4396 a întrebat:

Cum le spun părinților că am luat 4?

14 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Este sfarsit de an si esti obosit, dar, nota nu se ia in considerare.

| Simpatic a răspuns:

Cea mai buna "scoatere a bulangiului"(n.r. termen folosit in slang de cartier, expresie ce se refera la cineva las care incearca sa se scoata printr-o vorba sau printr-o fapta de lasitate care sa nu-l umileasca sau sa-i creeze vreun prejudiciu de orice natura) este :
-are ceva cu mine profesoara aceasta, meritam cel putin 5 dar ea mi-a pus 4.
Merge intotdeauna scuza astawinking

| danbnz a răspuns:

Direct.

| Andreeush a răspuns:

Explică-le cum ai reușit să iei acea notă.

| Sn4k3 a răspuns:

Folosind gura.

| cfrtobias a răspuns:

O sa contactez protectia copilului ca te bat parintii si te ia de acolo

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Du-te mă să nu o luăm la extreme

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca esti agresiv poate de aia ca te bat parintii

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Agresiv? Să mori tu că dacă zic,, du-te mă"deja sunt agresiv.În cazul ăsta, asta e doar începutul

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai vezi deja zici sa mor eu laughing vorbesti in ton mai agresiv

| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Asta e doar 5% din ce pot da

| slayer09 a răspuns:

Le lasi maine dimineata cand pleci la scoala un biletel in care sa le spui ca nu ai invatat si ca ai luat 4, si le mai zici ca data viitoare o sa te straduiesti sa indrept nota. Si chiar sa o indrepti ca sa nu se supere ai tai pe tine

| Andra9pk a răspuns:

Baga si tu motiv gen : a fost test neanuntat, te-a ascultat la lectia de zi si ai fost nepregatit...
Sau spune-le direct ce s-a intamplat si ca te vei stradui sa remediezi asta.
Din pacate multor copii le e frica sa spuna parintilor notele mici. unii ajung sa se sinucida sau sa plece de acasa de frica sau de dezamagire ca au luat un 4.
Nu e nimic important. Notele nu reflecta intotdeauna realitatea.
Aveam o profa de romana care ma tinea numai in 5 ca nu ma suporta. Dar in teze/teste si la bac am luat mereu 9; 9, 5; 10. Si ala colega avea la clasa numai note mari si la bac nu a scos nici 4. laughing
Ce naiba. o sa vezi ca note astea nu o sa conteze vreodata.

Răspuns utilizator avertizat