| IIIshaneIII a întrebat:

Cum pot face din mai multe pagini intr-un pdf sa intre continutul intr-o singura pagina pentru ca ar intra cam 4 pagini intr-o coala normala de a4? Practic daca as vrea sa printez cartea asa, ar avea 2000 si ceva de foi, printate aproape goale

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NLS a răspuns:

Opțiunea de a printa mai multe pagini pe o pagina o găsești în setările imprimantei, nu trebuie sa umbli deloc la text.

Daca însă susții ca paginile în varianta originala conțin puțin text, margini mari și mult spațiu liber, fa cum a zis colegul.
Convertește în format doc sau rtf, formateaza textul cum dorești, dar fa in asa fel sa rămână lizibil, sa faci diferența între paragrafe, etc. Apoi îl poți printa 1:1 (1 pagina de document digital, pe I foaie... Eventual printeaza și față verso, dacă imprimanta are aceasta funcție. Dacă nu are, se poate la fel de bine, dar e vorba de ceva bătaie de cap cu re-așezatul manual al foilor în imprimanta )

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Convertești pdf-ul actual în text și pe urmă îl așezi cum vrei în pagină.

| anonimg a răspuns:

Poate merge dacă vei modifica textul cu Word.
Tot acolo poti modifica și indentul (spațiile dintre rânduri).