| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot fi terapeut de medicina alternativa? Ce pasi trebuie sa urmez, ce sa invat?
Chiar citesc carti de acest gen si vreau sa strang cat mai multe cunostinte, Dar dupa ce sa fac?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In calitate de escroc medical meseria ta este sa nenorocesti alti oameni.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Medicina alternativa este recunoscuta de catre statele europene si U.S.A. Exista medicina alopata si alternativa.Sunt cabinete de medicina alternativa de exemplu biorezonanta, recunoscute si lasate sa functioneze de stat.Nu e nimic ilegal sau escrocherie.Tu aberezi.Sanatate

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ca nu e ilegal, e adevarat. Asta insa nu-i opreste insa de la a escroca lumea. Medicina alternativa este fie inutila, fie daunatoare. Si e periculoasa pentru cei care au nevoie rapida de tratamente efective.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Eu merg pe ideea asta:Medicina alopata e de baza însă absolut complementar și adjuvant nu singular. Daca utilizam terapii de medicina alternativa in completarea celor alopate care trebuie sa fie de baza nu face rău, ba din contra, poate ajuta.Medicina alternativa e legală și crede-mă că nu degeaba, însă da sunt și unii oameni care înșeală și mint, dar nu trebuie sa-i băgăm pe toți în aceeași oală.

| Yurisa a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Și cititul în cărți live pe Facebook e perfect legal laughing asta nu înseamnă că are efecte