| zickuo a întrebat:

Cum pot invata harta lumii? Adica de ex. profu de gogra stie pe harta toate tarile pe de rost, exact locul unde se afla, si vreau si eu crying

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Si eu le stiu, nu pe toate, dar pot sa arat pe harta multe tari, de asemenea sa spun si capitalele lor.
E frumoasa geografia, iti cumperi o harta, daca nu ai deja, numesti in gand o tara impreuna cu capitala ei, apoi te uiti pe harta.
Poftim un joc.
http://online.seterra.net/ro/ex/12

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iei o harta si te uiti la ea, repeti tari, le iei pe continente, le spui capitatelel, le asociezi cu peisaje samd.

ai google maps care te poate ajuta,

Răspuns utilizator avertizat